26 июня 2015

Новопризначений керівник СБУ Грицак доводить свою компетенцію не словом, а ділом

Попри певний інформаційний штиль в контексті інформування громадськості щодо реалізації оперативних заходів Службою безпеки України, національна спецслужба продовжує діяти і ефективно виконувати покладені державою і суспільством завдання, пише видання
"Український політик". Медіа-сфера, яка за останній рік звикла до регулярних брифінгів екс-голови Наливайченка та заяв у Фейсбуці його радників, відчула вакуум після зміни керівництва СБУ, однак поясненням цьому є не відсутність результатів роботи, а відсутність потреби у надлишковому піарі. Для інформування ж громадськості існує прес-служба СБУ, врешті-решт.
А результати роботи дійсно вагомі, варто лише продивитись останні повідомлення ЗМІ. Спробуємо дещо акцентувати увагу на останніх здобутках. Попри нашумілі у пресі результати розслідувань і кримінальні провадження щодо суддів Апеляційного суду, тільки за останні дні співробітники СБУ реалізували ряд не менш вагомих операцій  у сфері протидії тероризму та боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів.
Зокрема, як інформує прес-центр СБУ, Служба безпеки України затримала інформатора терористичної організації «ДНР» та викрила агентурну мережу. Раніше неодноразово засуджений мешканець Волновахи за завданням терористів збирав та передавав інформацію про місця дислокації українських військ, загальне командування та управління, чисельність, матеріально-технічне забезпечення, маршрути ротації та пересування ЗСУ, місця розташування вогневих рубежів. Крім того, зловмисник шукав спільників для вербування інформаторів. Зловмисник також виказав кураторів агентурної мережі. Ними виявилися – члени терористичного угруповання т.зв. «МГБ ДНР» (позивний «Сєдой») та військової розвідки «ДНР» (позивний «Опер»). За його свідченнями, головним завданням мережі було здійснення терактів, диверсій, участь у бойових діях проти українських підрозділів на виконання наказів російських спецслужб. Відкрито провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи) Кримінального кодексу України.
Поруч з цим, минулого тижня СБУ припинила діяльність транснаціонального угруповання, що організувало канал контрабанди опію через поштові відправлення. Наркотики транспортувалися з Угорщини до України з метою збуту. Оперативники спецслужби  провели багатоходову спецоперацію, що складалася з кількох етапів. На першому етапі – у Києві, Дніпропетровській та Миколаївській областях спільно з регіональними підрозділами Служби та МВС було виявлено поштові відправлення та вилучено понад кілограм екстракційного опію. Під час другого етапу – в Дніпропетровській області було вилучено ще понад півкілограма наркотику. 19 червня співробітники СБ України спільно з міліцією провели низку обшуків у Закарпатській області. В результаті чого було вилучено ще кілограм екстракційного опію, який члени угруповання намагалися продати в Україні.
Водночас, вітчизняна спецслужба, спільно з прикордонниками та міжнародними партнерами, заблокувала діяльність транснаціонального угруповання, члени якого організували канал поставок у країну кокаїну з Латинської Америки. До складу міжнародного наркоугруповання входили громадяни Еквадору, Азербайджану, Молдови та України. У ході першого етапу спецоперації правоохоронці затримали двох наркокур’єрів у міжнародному аеропорту Гуаякіль в Еквадорі. Громадяни України та Азербайджану намагалися ввезти рейсом до нашої країни півтора кілограма кокаїну. Наразі стосовно них та одного з організаторів каналу в Еквадорі здійснюється кримінальне переслідування. У червні співробітники української спецслужби реалізували другий етап операції, під час якого у київському аеропорту "Жуляни" затримали ще одного наркокур’єра цього угруповання. Громадянин Молдови намагався доставити з Латинської Америки до нашої країни понад 0,5 кілограма кокаїну.
Як бачимо, не слова красять людину, а її справи. А недолугі намагання очорнити новопризначених керівників свідчать лише про тре, що комусь такий стан речей зовсім невигідний і загрожує не тільки припиненням каналів отримання злочинних доходів, а й реальним кримінальним покаранням по усій суворості українського закону. Далі, переконаний, буде не менш ефективне продовження… 

0 comments:

Отправить комментарий