11 февраля 2015

Чи слід очікувати резонансні арешти у справі Майдану?

Той факт, що розслідування у справі розстрілів активістів Майдану гальмувалося не нинішнім генпрокурором, очевидний, тому що за це несе повну відповідальність постреволюційний генпрокурор Махніцький, і, на жаль, міністр Аваков, стверджує політаналітик Павло Нусс. Вони винні в тому, що не змогли оперативно відпрацювати версії, і максимально забезпечити справу свідками, підозрюваними, і т.д. Після приходу на посаду в прокуратуру Віталія Яреми, він був змушений звітувати за роботу свого попередника перед громадськістю, і одночасно практично реформувати відомство для підвищення ефективності розслідування. ГПУ зараз створені всі необхідні інструменти, підібрані кращі фахівці в управлінні спеціальних розслідувань, і як тільки слідство початок демонструвати результати, (не завжди для широкої громадськості), проти Яреми активізувалася ціла кампанія за його негайну відставку. У тому числі через парламентське лобі, яке продемонструвало свою неправоту відсутністю необхідної кількості підписів депутатів за відставку Яреми.
Також як і Авакову, Яремі потрібен був час для налагодження схеми та операцій по справі Майдану. І, от, дуже скоро українці стануть спостерігати за результативністю Генеральної Прокуратури. За моїми даними, найближчим часом варто очікувати резонансних арештів у справі Майдану і розстрілів Небесної Сотні. Так. Складнощі в примусі до покарання головних підозрюваних (Януковича і Ко) є, але ті, які холоднокровно віддавали накази і приводили їх у виконання, скоро опиняться на лаві підсудних.
Розслідування розстрілу активістів на Майдані Незалежності в лютому 2014 р не підтверджує наявності так званої "третьої сили", яка нібито вела вогонь і по активістам, і по працівникам міліції.
Про це заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема в ефірі радіо "Ера FM", повідомляє РБК-Україна.
"У ході розслідування кримінальних проваджень нами не встановлено наявність якоїсь третьої сили, яка б здійснювала протиправні дії проти працівників міліції. Тому якщо такі факти будуть встановлені, вони будуть досліджені і прийняті відповідні рішення і, звичайно, суспільство буде проінформовано", - заявив Ярема.
"Сьогодні ми розслідуємо справи згідно тієї моделі, які я назвав - це злочини, очолювані Віктором Януковичем і його підлеглими, зокрема, працівниками спецпідрозділу міліції "Беркут" м.Києва", - додав генпрокурор.
Більше того, Віталій Ярема переконаний, що по перших загиблих на Майдані від вогнепальних поранень, - Сергію Нігояну, Олександру Жізневському і Роману Сенику, - здійснювалася стрілянина саме з гладкоствольної зброї. При цьому, генпрокурор уточнив, що має докази застосування такої зброї саме працівниками спецпідрозділу "Беркут".
P.S. Трохи згодом стало відомо, що пан Ярема таки подав Президентові клопотання про відставку, яке Петро Порошенко невідкладно задовільнив, а вже 10 лютого Україна отримала нового Генерального прокурора - тричі пенсіонера Віктора Шокіна, який під час кількох своїх каденцій перебування на посаді заступника керівника Генпрокуратури відповідав за хід багатьох вельми резонансних розслідувань (тут і "Біле Братство", і "Гонгадзе", і "ЄЕСУ", і "Сєвєродонецькі сепаратисти", і багато іншого), проте ж, так і не заслужив слави реального викривача високопосадовців, бо, як кажуть, волею і рішучістю на шляху до результату не володів. Хоча, деякі назвали б це мудрістю, адже, треба визнати, що глава цілого сімейства "прокурорських" (в органах вже на "хлібних" посадах давно прибудовані донька, зять і сват - родина Горностаєвих), палкої любові до телекамер і саморекламі пан Шокін не виявляв, адже і сьогодні дещо соромиться своїх статків. Більше того, відрізняючись дуже нестійким і емоційним характером, якому не чужі кабінетні інтриги, 62-річний Віктор Миколайович "вижив" із прокурорських рядів значну кількість молодих "конкурентів", котрі незабаром поповнили "юридичну армію" Юлії Тимошенко, симпатій до якої, не дивлячись на "м'який спуск" багатомільйонної "справи ЄЕСУ", Віктор Миколайович не відчував і вважався в професійних колах наближеним до двічі екс-генпрокурора, затятого "регіонала" Святослава Піскуна, до речі, давнього вихованця, у професійному сенсі, Миколи Яновича Азарова.  

0 comments:

Отправить комментарий