28 октября 2015

Трепак: опір розслідуванню провадження проти "Корнійця-Шапакіна" дуже потужний

На засіданні Антикорупційного комітету Верховної Ради у вівторок, 27 жовтня, заступник генерального прокурора Віталій Касько повідомив про нечуваний тиск на слідчу групу і співробітників СБУ, які розслідують кримінальні провадження щодо колишніх прокурорів Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна. Більш того, керівництво Комітету було змушене звернутися до спікера Парламенту Володимира Гройсмана аби заслухати пояснення генпрокурора Віктора Шокіна з даного приводу, наголосив депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко, пише "Українська правда".
"Тиск на слідчих у справі "діамантових прокурорів" посилюється. Шокін вимагає показати кримінальну справу. Керівник Управління внутрішньої безпеки ГПУ загрожує моїм підлеглим, як генінспекціі, так і міжнародного управління", - повідомив Віталій Касько, наголосивши, що проти першого заступника голови СБУ Віктора Трепака "в якості помсти" відкрито кримінальне провадження "про розголошення держтаємниці".
"Ми не очікували такого тиску у справі "діамантових прокурорів". Опір розслідуванню дуже потужний", - зазначив Трепак.
Касько також підкреслив, що слідча група, у свою чергу, робить все, щоб ці справи були в суді.
"Очікуємо, що слідчий у справі "діамантових прокурорів" передасть справу до суду в листопаді. Але це його рішення", - сказав він.
Слід нагадати, що 21 жовтня Віталій Касько заявив про намір прокуратури просити запобіжний захід у вигляді арешту для Корнійця у зв'язку із висуненою йому напередодні новою підозрою - у здирництві. Крім того, Корнійцю також повідомлено про підозру в незаконному зберіганні зброї та незаконному придбанні засобів для зняття інформації.
На початку ж липня цього року заступника керівника ГСУ Генпрокуратури Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Корнійця було затримано за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт Шапакіна та Корнійця на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн.
Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений із СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн грн. Він її вніс і вийшов із СІЗО. 31 липня Корнієць вийшов із СІЗО після внесення застави в сумі 3,2 млн грн.

"ФАКТЫ"

0 comments:

Отправить комментарий