29 июля 2015

Нацбанк спростив доступ в Україну міжнародних систем Інтернет-розрахунків

Як і очікувалося, 24 липня НБУ прийняв постанову №480 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", якою визначено умови внесення до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учаcників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури відомостей про міжнародні системи інтернет-розрахунків (такі як PayPal, ApplePay, GoogleWallet та ін.). Це створює підґрунтя для започаткування діяльності в Україні таких міжнародних систем, констатують у Нацбанку.
Також документом уточнюються вимоги до документів учасників ринку платіжних послуг в частині фінансового моніторингу, що «підвищить прозорість розрахунків та унеможливить проведення незаконних операцій», запевняють в НБУ.
«Крім того, спрощено процедуру отримання небанківськими фінансовими установами ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та процедуру реєстрації учасників міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами завдяки оптимізації переліку документів, що мають подаватися цими особами до Національного банку України та процедури їх розгляду.
Цією постановою також урегульовано питання використання надавачами платіжних послуг торговельних марок, що відрізняються від їх офіційного найменування, під час надання послуг з переказу коштів. Відповідно до документа, надавачі платіжних послуг мають зазначати найменування платіжної системи, послуги якої вони надають, перед цією маркою під час надання відповідних послуг або їх рекламування (у документах на переказ, квитанціях, рекламній продукції тощо), а також повідомити про використання таких торговельних марок Національний банк. Такі заходи сприятимуть посиленню захисту прав споживачів фінансових послуг», - зауважують в НБУ.
Також Нацбанк прийняв постанову №481 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань здійснення операцій з електронними грошима", якою «створив правові передумови для можливості здійснення громадянами України розрахунків з торговцями-нерезидентами електронними грошима, випущеними емітентами-нерезидентами, а також для приймання торговцями-резидентами від покупців-нерезидентів електронних грошей, випущених емітентом-нерезидентом. Зокрема передбачено можливість здійснення розрахунків електронними грошима, випущеними за межами України, для їх використання в міжнародній системі інтернет-розрахунків за умови, що введення/виведення коштів до/з такої системи здійснюється виключно з/на рахунків/рахунки в банках».
Крім того, відповідно до постанови №481 НБУ збільшив граничну суму розрахунків електронними грошима протягом календарного року (з 35 000 до 62 000 грн.), а також суму електронних грошей, що перебувають на електронних пристроях у розпорядженні користувача, що дасть змогу зробити використання електронних грошей більш комфортним та розширить можливості для розрахунків.
Ці постанови набирають чинності з дня, наступного за днем їх офіційного опублікування.

"ФАКТИ:Зашибись!"

0 comments:

Отправить комментарий