11 июля 2015

Інцидент у Мукачевому інспірований ФСБ, аби скомпрометувати Україну

Завдячуючи народному депутатові Мустафі Найєму переважна більшість читачів та глядачів ЗМІ вважають, що причиною збройного інциденту у Мукачевому 11 липня став переділ ринку контрабанди цигарок. Однак, ця історія, як виявилося, має низку дуже несподіваних на перший погляд співпадінь, що свідчать про більш глибокі першопричини того, що відбулося. Втім, для кращого розуміння, ознайомимося із версією подій поважного екс-журналіста "Української правди", пропонують оглядачі видання "Дзига".
"Спочатку між представниками ПС і (нардепа) Михайла Ланьо було призначено "стрілку" у ресторані "Дракон", у Мукачевому на вул.Лермонтова. Пізніше зустріч перенесли у спорткомплекс, який розташовано поруч, "Антарес". Обидві ці підприємства контролюються Ланьо", - зазначив Найєм, зазначивши, що інформацію отримав від місцевих жителів, представників СБУ та МВС.
Згідно з повідомленням, представники ПС "прибули на чотирьох джипах, всього 21 особа".
"Підійшли до воріт, охоронця попросили викликати Михайла Ланьо. Після перепалки охоронцеві вистрілили в голову", - зазначив він. Пізніше у міліцію надійшло повідомлення, що люди в камуфляжі перекрили вул.Лермонтова.
"На місце прибув начальник міліції міста Віталій Шіманяк. У ході переговорів йому поставили ультиматум здати зброю. Коли начальник відмовився, почалася стрілянина - представники ПС стріляли в повітря, вибухнула димова шашка. Джипи протаранили міліцейський УАЗ і почалася гонитва", - повідомив Найем.
"На розвилці Мукачево-Колчин виїхали на трасу Київ-Чоп. Трасу перекрили в районі заправки три машини МВС. На першій машині-джип колони ПС - було встановлено стрічковий кулемет Калашникова. Стрілянина велася також з РПГ і "Мух". Три міліцейські машини були знищені, колона джипів прорвалися в район Червоної гори, на в'їзді Мукачево з боку траси Київ-Чоп", - зазначив нардеп.
В результаті перестрілки двоє представників ПС вбиті, 4 співробітники міліції поранені, з них троє - легко і один важко (розірвано ступню).
"На даний момент відомо, що серед представників ПС є бійці батальйону Согечко, який регулярно брав участь у боях на східному фронті. Зараз з ПС ведуть переговори про здачу", - повідомив Найем.
Слід відзначити, що за фактом інциденту у Мукачевому прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальні провадження за попередньою правовою кваліфікацією "терористичний акт" (ч.3 ст. 258 КК України) та "створення злочинної організації" (ст. 255 КК України).
Однак, є й альтернативна думка з приводу цих надзвичайних подій, що, маємо визнати, не тільки сильно зашкодили іміджу України в світі загалом та серед найближчих сусідів з Європейського союзу зокрема, але і, дуже ймовірно, могли спричинити ускладнення і без того нелегких переговорів в "Мінському форматі" про статус Донбасу.


Про свій погляд на обставини подій повідомила у "Фейсбук" 39-річна активістка з Києва Тамара Довгич, яка є одним з представників Всесвітнього Конгресу Українців, політичним експертом, яка раніше працювала в представництві ООН, а також у Благодійній фундації "Керітас-Київ".
Далі пряма мова Тамари:
"Коротко про те, що сталося у Мукачевому. Бійці "Правого сектора" приїхали до спортивного центру, який належить регіоналу Івану (чи Михайлу-моя ремарка) Ланьо (кримінальне прізвисько "Блюк"). Надійшла інформація, що в цьому центрі на гроші Медведчука (а отже Кремля) тренують бойовиків для створення "Закарпатської народної республіки" та зберігають зброю. Там наших хлопців уже чекали бандюки і міліція - це була пастка. Бойова група ПС кинула димові шашки і прорвалася з оточення. По них відкрили стрільбу з гранатомету та стрілкової зброї.  Друге кільце бійці ПС прорвали з боєм. Двоє наших загинули, ще четверо отримали поранення. Зараз група ПС відійшла у гори, де їх оточує міліція під керівництвом бандитів (чи бандити під керівництвом міліції). Командир групи запропонував своїм бійцям, які захочуть цього, здатися - усі відмовилися. Зараз хлопці приймають останній бій, як це часто робили наші предки і попередники, борці за Українську Самостійну Соборну Державу. Слава Україні!"
Трохи згодом вона повідомляє, що Михайло Ланьо був одним з членів закарпатських злочинних угруповань, де був відомий за кримінальним прізвиськом «Блюк». Ще на початку 2000-х він прийшов у місцеву владу Закарпаття. За повідомленням ЗМІ, раніше був судимий за статтею 117 КК України («згвалтування»), очолював найпотужніше в регіоні організоване злочинне угруповання, яке мало відношення до місцевої наркоіндустрії: виробництво «первинтину», завезення з-за кордону кокаїну і «екстазі», нелегальних поставок алкоголю та ін. У 1998 році був затриманий за підозрою у вбивстві кримінального авторитета Івана Вінера, якого знайшли застреленим у власному автомобілі. Проте, по закінченню трьох місяців Михайла Ланьо випустили. До звільнення реального підозрюваного, як повідомляється у ЗМІ, мав відношення, на той час начальник Мукачівського міського відділення міліції Віктор Іванович Чепак, кум Віктора Балоги, який за цю послугу став начальником УМВС Закарпаття. В умовах постреволюційної України Чепак балотувався на голову Антикорупційного бюро.
Відомо, що Михайло Ланьо – соратник Медведчука, колишній регіонал, а нині... депутат Верховної Ради, який очолює найбільшу кримінальну банду Закарпаття, що під прикриттям місцевої міліції займалася не лише контрабандою та іншими злочинами, але й ґрунтовно готувалася до створення "Закарпатської народної республіки". За його ініціативи проводилися вишколи бойовиків, завозилася зброя.
До речі, це цілком логічно пояснює факт швидкої появи аматорських відеоматеріалів з місця події не тільки на інформаційних ресурсах так званої "Новоросії", але і у "прайм-тайм" російського телеканалу НТВ із відповідними коментарями про чергові "чисельні звірства правосєков". Російський агітпроп, вочевидь, не лише був заздалегідь обізнаний з приводу можливого сценарію цих подій на Закарпатті, а й сильно розраховував, так би мовити, на нову "тему тижня", аби якось нівелювати стрімке погіршення економічної ситуації у федеральному масштабі (відтік капіталу з Росії лише за останні кілька місяців перевищив $50 млрд., а хвиля закриття перспективних раніше підприємств, докатившись до Москви й Санкт-Петербургу, у глибинці набула практично незворотності, примноживши армію безробітних, яким, мабуть, і не лишиться нічого, окрім, як їхати воювати на Донбас). 
Все, що сказано вище, на даний час, є лише неофіційною версією подій та попереднім нарисом їх першопричин, адже триває розслідування, яке, сподіваємося, дасть конкретні відповіді на ці питання. Однак, судячи з усього, багато хто з політиків та урядовців забажає скористатися ситуацією, аби пригорнути увагу громадськості до своєї обізнаності з даного приводу. То ж, творчий колектив видання "Дзига" вважає своїм обов'язком застерегти своїх читачів від поспішного заняття будь-якої точки зору, адже, маємо впевненість, що подальший перебіг подій на Закарпатті матиме резонанс по всій країні, а це - привід для банальних маніпуляцій свідомістю, до яких вдається Кремль, як справжній агресор, аби досягти додаткових переваг, якщо не на фронті, то за столом переговорів.    

"ФАКТИ:Зашибись!"

0 comments:

Отправить комментарий