08 октября 2015

Бойовики поступово закривають вугільне виробництво на Донбасі

Державне підприємство «Макіїввугілля», яке знаходиться на окупованій території, опинилося на межі закриття. Залишити планується тільки три шахти - «Ясинуватську-глибоку», «Північну» і «Холодну Балку». Решту планується порізати на метал, пише видання "ПРѣСТIЖЪ". Раніше повідомлялося, що до кінця року керівники так званої «ЛНР» планують закрити 10 шахт на підконтрольній бойовикам території.
Так, за словами джерела, протягом вересня-грудня 2015 бойовики збираються ліквідувати 6 шахт ДП «Луганськвугілля» і 4 шахти ДП «Донбасантрацит».
Закриються наступні шахти ДП «Луганськвугілля»:
- Шахта «Фащевська» - закриття у зв'язку з низьким рівнем запасів вугілля і виробничого потенціалу, через руйнування (в результаті ведення бойових дій) поверхневого підйомного обладнання, відсутність необхідних для відновлення засобів.
- Шахта «імені Артема» - закриття у зв'язку з низьким рівнем запасів вугілля і виробничого потенціалу, невиконанням робіт пов'язаних з життєзабезпеченням шахти (водовідведення, вентиляція) та підтопленням шахтних горизонтів.
- Шахта «Черкаська» - закриття у зв'язку з низькими запасами вугілля і виробничого потенціалу.
- Шахта «Лутугинська» - закриття у зв'язку з низькими запасами вугілля і виробничого потенціалу, невиконанням робіт пов'язаних з життєзабезпеченням шахти (водовідведення, вентиляція) та підтопленням шахтних горизонтів.
Також можливе закриття шахти «Вергелівська» - через руйнування поверхневого підйомного обладнання та відсутності коштів, необхідних для відновлення, а також закриття шахти «Луганської» - у зв'язку з невиконанням робіт із життєзабезпечення підприємства (не працюють водовідведення та вентиляція), підтопленням шахтних горизонтів і руйнуванням підйомного обладнання. Крім того, на шахтах «Ніканор-Нова» та «імені ХIХ з'їзду КПРС» - планується реструктуризація з подальшим скороченням працівників.
«В цілому по «Луганськвугіллю» до кінця року планується звільнити 1500 чоловік. У Красному Лучі і Антрациті ситуація виглядає ще гіршою. Шахти «Крепенська» і «№5» вже пішли «під ніж» і знаходяться у стадії ліквідації, за ними планується закрити шахти «Міусинська» і «Новопавлівська» ДП «Донбасантрацит» - у зв'язку з неможливістю відновлення підйомного обладнання, підтопленням шахтних горизонтів, відсутністю відновлювальних робіт. Крім цього очікується звільнення 1100 працівників на шахтах «Хрустальська», «імені Ізвєстій», «Краснолуцька», «Княгиненська» та «Краснокутська», - відзначило джерело.
Так званий «заступник міністра палива та енергетики «ЛНР» Вадим Слива заявив, що «республіка» відмовилася від практики виплати дотацій підконтрольним вугільним підприємствам, і відтепер шахтарям на окупованій території доведеться забезпечувати себе самим. Про це Слива заявив на зустрічі з шахтарями Красного Луча, шахти якого до початку російсько-української війни вважалися збитковими і постійно отримували підтримку з державного бюджету України.
«Ви будете отримувати заробітну плату тільки за вугілля. І якщо вугільники при Радянському Союзі, Україні дотувалися з державного бюджету, то на сьогоднішній день вугільники з держбюджету України не дотуються... І в державному бюджеті «ЛНР» дотацій на вугільну промисловість немає. Те, що ми з вами добудемо, продамо - те й буде наша заробітна плата. Якщо ви думаєте, що все буде вчасно, чітко і в строк оплачуватися з державного бюджету - ви глибоко помиляєтеся», - заявив Слива працівникам шахт.
Цим справа не обмежилася. «Заступник міністра» також розповів, що вугілля «шахтарі «ЛНР» можуть продавати тільки в Україну, а не в Росію, тому що Україна, нібито, платить більше.
«Питання щодо реалізації вашого вугілля вирішене. За такою схемою працює Луганськвугілля, Антрацитвугілля... У вас є можливість вантажити вугілля на Російську Федерацію, але будемо вантажити на Україну, так як вона сплачує трошки більше», - зізнався Слива.
Слід зазначити, що Вадим Слива примудряється одночасно перебувати на держслужбі в Україні і працювати «заступником міністра» в «ЛНР», яка визнана терористичною організацією, щонайменше, в Україні.
Крім посади «заступника міністра вугільної промисловості «ЛНР» Вадим Слива є ще й генеральним директором державного підприємства «Луганськвугілля», яке підпорядковується Міністерству вугільної промисловості України. До війни підприємство було зареєстроване в Луганську, але після окупації міста проросійськими бандформуваннями змінило юридичну адресу і тепер офіційно знаходиться за адресою Київ, провулок Приладний, 2-А. Таким чином, Вадим Слива, ще з січня 2015 року став «заступником міністра «ЛНР», весь рік прекрасно поєднує роботу на обидві воюючі сторони.

"ФАКТЫ"

0 comments:

Отправить комментарий