22 июля 2015

Кіпр для України більше коштів не заофшорить?

Міністерство фінансів домовилося з Республікою Кіпр про підвищення ставок оподаткування окремих видів пасивних доходів. Відповідне рішення було досягнуто за результатами другого раунду переговорів заступника міністра фінансів Олени Макеєвої з представниками уряду Кіпру, що відбулися 2 липня 2015 року. За результатами переговорів сторони уклали відповідний Протокол, повідомляє прес-служба Мінфіну.
Міністерство фінансів домовилося з урядом Кіпру про підписання нової Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, що відповідатиме рекомендаціям ОЕСР. Ключові зміни до цієї конвенції полягають в підвищенні ставок оподаткування окремих видів пасивних доходів.
Зокрема:
- від оподаткування в Україні звільнятимуться лише ті доходи, що отримано резидентом Кіпру від відчуження акцій та інших корпоративних прав, більше ніж 50% вартості яких прямо або опосередковано пов’язано із нерухомим майном, розташованим на території України (наразі єдиною вимогою для звільнення від оподаткування доходів від відчуження майна резидентів Кіпру є розташування цього майна на території України)
- Обов’язковою умовою для застосування 5% податку при виплаті дивідендів, окрім 20% володіння часткою компанії, є інвестування щонайменше 100 тис. євро до статутного капіталу української компанії (наразі для того, аби мати право на 5% податку, можна задовольняти лише одній з цих умов).
- Ставку податку при виплаті процентів визначено сторонами переговорного процесу на рівні 5% (наразі – 2%).
В разі підписання тексту нової Конвенції та її ратифікації парламентом України та Республіки Кіпр, нові умови оподаткування пасивних доходів наберуть чинності, як це передбачено ст. 27 діючої Конвенції, не раніше 1 січня 2019 року.

"ФАКТИ:Зашибись!"

0 comments:

Отправить комментарий